ABES-1

* Picture is displayed for introductory purpose. There might be differences with the original product

MANUFACTURER

Arduino

PRODUCT GROUP

ORDER CODE

Arduino Başlangıç Eğitim Seti#3

PRODUCT NAME

Arduino Başlangıç Eğitim Seti

Ek Bilgiler

ARDUINO DENEY SETİ (BAŞLANGIÇ)

Yayınevimizin her zaman olduğu gibi teknik eğitime katkıda bulunma isteğini gerçekleştirmek için, son günlerde popüler olan ARDUINO adı verilen ve kolay uygulama ortamı olarak piyasaya sürülen kartları kullanarak, kodlamayı öğrenmek isteyenler için yeni bir KİTAP (ARDUINO ve KODLAMA) hazırladık. Bu kitaptaki uygulamaları gerçekleştirmek ve öğrenenlerin kendine güven kazandırarak projelerini hayata geçirebilmeleri için de gerekli olan elektronik kartları ve malzemeleri iki ayrı set [ARDUINO eğitim seti (başlangıç) ve ARDUINO eğitim seti (ileri)] olarak sunduk.

Arduino ile projelerini geliştirmek isteyenler, piyasadan satın aldığı kartlar ile deney yaparken kartlar arasındaki bağlantıyı jumper kabloları ve breadboard kullanarak yapmaktadırlar. Tecrübelerden de edindiğimiz gibi breadboard üzerine kurulan devreler dağınık bir şekilde dizayn edilir. Projeniz yarım kaldığında ertesi gün devam etmek istediğinizde kaldıracak yer bulamazsınız. Ertesi gün aynı projeyi elinize aldığınızda ya bağlantıların temas etmediğini ya da koptuğunu görürsünüz. Kısacası zamanınızı kod yazmaya değil, devrenizi yeniden çalıştırmak için harcarsınız. İşte bu dağınıklığı ve zaman kaybını önlemek amacıyla elinizdeki kartları yerleştirebileceğiniz, jumper kabloları ile kolayca bağlantı yapabileceğiniz ve elinizden düşürmeyeceğiniz bir eğitim seti hazırladık. Özellikle eğitim kurumlarında verilen atelye eğitimlerinde çantayı kapatıp raflara yerleştirme, ertesi gün gelecek öğrencilere hazır bulundurma, elektronik kartların takip edilmesi ve kaybolması, bozulmasını önleme gibi kolaylıklar öğretmenler tarafından tercih sebebi olacaktır.

ARDUINO eğitim seti (ileri), deneylerde gereksinim duyulmayacak pasif elemanlarla ve kartlar ile değil, kitapta verilen uygulamaların yapılabileceği ARDUINO kartları ve elektronik elemanlarla donatılmıştır. Eğitim seti kodlamaya yeni başlayanlardan, üniversite seviyesinde eğitim görenlere kadar geniş bir kitleye hitap edecek biçimde hazırlanmıştır.

Aşağıda çanta içerisinde sunulan ve kitaptaki uygulamaların yaparak kodlama becerinizi geliştirmenizi sağlayacak olan malzemelerin listesi verilmiştir.

Eğitim Setinin Özellikleri:

 • Çanta: Antistatik kaliteli plastik malzemeden, elektriksel izolasyon sağlar. Set ile çalışmalar bitince bağlantıları sökmeye gerek kalmaz. Çanta içerisindeki malzeme saklama bölümünde diğer modüller ve kablolar saklanabilir. Arduino modüllerinin ve diğer elemanların kaybolması, mekanik darbelerden korunması sağlanır.
 • Farklı arduino geliştirme modüllerini kullanabilme: Set üzerinde ARDUINO NANO, MICRO, MINI, UNO, MEGA geliştirme kartlarını kullanabilme esnekliği bulunmaktadır.
 • Kitap desteği: ARDUINO ve KODLAMA (Yalçın Aslan) kitabı kodlamayı hiç bilmeyenler için başlayıp, ileri düzeyde kodlama yapabilecekleri seviyeye getirmektedir. Kitapta verilen tüm uygulamalar set üzerinde uygulanabilmektedir.
 • Montaj kolaylığı: Ayrı modüller halinde satın alınan arduino modüllerinin kolayca monte edilebileceği uygun erkek ve dişi header pinler bulunmaktadır.
 • Bağlantı kolaylığı: Set üzerine bağlanan modülleri birbirine bağlamak için dişi-erkek ve dişi-dişi jumper kabloları kullanılır. Her modül çıkışında erkek ve dişi header pinler bulunmaktadır.
 • Extension pinler: Set üzerinde standart olarak verilmeyen diğer arduino extension modüllerini kullanabilmek için extension pinler bulunmaktadır. Böylece jumper ve pinleri kullanarak istenilen bir arduino modülü set üzerinde kullanmak mümkündür.

Set üzerinde ve çanta içerisinde verilen elektronik kart ve malzemeler:

AdetÖzellik
1 1 Arduino UNO mikrodenetleyici kartı
2 1 5V buzzer modülü
3 1 5V röle modülü
4 1 Dokunmatik anahtar (touch switch-TTP223B)
5 1 Ortak anod 7 segment LED display
6 1 DC 5V motor
7 2 10 K potansiyometre
8 10 Erkek-dişi jumper kablo
9 10 Dişi-dişi jumper kablo
10 1 USB kablo (A to B erkek)
11 1 Breadboard
12 1 5V DC güç kaynağı

Çanta içerisindeki bir poşet içerisinde verilen deneyler için gereksinim duyulan elektronik elemanlar:

AdetÖzellik
1 10 100R 1/4W direnç
2 10 1K 1/4W direnç
3 10 10K 1/4W direnç
4 10 220R 1/4W direnç
5 2 4K7 1/4W direnç
6 1 BC327 PNP transistör
7 1 BC337 NPN transistör
8 2 1N4001 diyot
9 2 1N4148 diyot
10 2 10 micF kondansatör
11 2 5mm Kırmızı LED
12 2 5mm Yeşil LED
13 2 5mm sarı LED
14 1 RGB LED
15 1 NTC sıcaklık sensörü
16 1 LDR (Işığa duyarlı sensör)
17 1 Reed switch

ARDUINO EĞİTİM SETİ ile yapılan örnek uygulama video'su 1: DC motor hız ve yön kontrolü, servo motor kontrolü, role ile bir lambanın yakıp-söndürülmesi.

Total Stock : 10000 Quantity

Total $0.00 pieces were calculated

 • 1-3 gün içinde kargo + ücretsiz nakliye
  * Aynı gün kargo stok ürünler için geçerlidir.
  * Ücretsiz kargo sepet tutarı KDV hariç 45 Usd ve üstü için geçerlidir